Kniha

Ocenené knihy 2015 – Hlasy z Černobyľu

Černobyľská katastrofa bola katastrofická jadrová nehoda, ktorá sa stala 26. apríla 1986 v jadrovej elektrárni v Černobyle na Ukrajine. Pri nehode sa do ovzdušia dostalo veľké množstvo rádioaktívneho materiálu, v dôsledku čoho došlo ku kontaminácii rozsiahlych oblastí Európy. Katastrofa sa považuje za najhoršiu jadrovú haváriu v histórii a jej následky pociťujeme dodnes.

Najlepšie spomienky roku 2017: The Bright Hour

Nina Riggs bola 37-ročná matka dvoch malých synov, keď jej diagnostikovali metastatickú rakovinu prsníka. Napriek diagnóze sa rozhodla žiť naplno a o svojich zážitkoch napísala vo svojich memoároch. Písala o svojich bojoch s chorobou, vzťahoch s rodinou a priateľmi a o svojich úvahách o živote a smrti.

Letopisy Narnie od C.S. Lewisa: Klasická fantasy séria

Letopisy Narnie začínajú Levom, Čarodejnicou a Skriňou, v ktorých štyri deti Pevensie – Peter, Susan, Edmund a Lucy – narazia na magický svet Narnie. Čoskoro zistia, že Narnia je pod vládou Bielej čarodejnice, ktorá nad zemou začarovala večnú zimu. S pomocou leva Aslana sú deti schopné poraziť Bielu čarodejnicu a obnoviť mier v Narnii.

19 kníh, ktoré si musia sestry prečítať | august 2020

Tento bestseller New York Times rozpráva príbeh Evelyn Hugo, legendárnej herečky, ktorá odhaľuje pravdu o svojich siedmich manželoch. Je to strhujúci príbeh o láske, strate a sile priateľstva.

Usporiadanie sedenia: Tipy na vytvorenie dokonalého nastavenia

Prvým krokom pri vytváraní dokonalého usporiadania sedenia je zvážiť veľkosť miestnosti. Ak je miestnosť príliš malá, možno budete musieť zvážiť intímnejšie usporiadanie sedenia s menším počtom hostí. Na druhej strane, ak je miestnosť veľká, možno budete môcť ubytovať viac hostí. Pri plánovaní usporiadania sedenia je dôležité vziať do úvahy veľkosť miestnosti.

Readymade Thief: Román o ženskej kráse a životnom štýle

The Readymade Thief sleduje príbeh mladej ženy menom Lee Cuddy. Po traumatickej udalosti sa Lee ocitne na úteku pred zákonom a hľadá svoju pravú identitu. Na svojej ceste stretáva množstvo postáv, ktoré jej pomáhajú objaviť jej skutočné ja a krásu vlastného života. Prostredníctvom svojich skúseností sa Lee učí prijať svoju ženskosť a silu vlastnej krásy.

Sto let: Sprievodca dosiahnutím krásy a zdravia

Konzumácia vyváženej stravy je nevyhnutná pre dosiahnutie krásy a zdravia. Konzumácia rôznych druhov ovocia, zeleniny, celozrnných výrobkov a chudých bielkovín poskytne vášmu telu živiny, ktoré potrebuje, aby zostalo zdravé a vyzeralo čo najlepšie. Obmedzenie príjmu spracovaných potravín, cukru a nasýtených tukov vám navyše môže pomôcť udržať si zdravú váhu a znížiť riziko chronických ochorení.

Slová, na ktorých záleží: Posilnite ženy, aby sa cítili krásne

Slová majú moc formovať naše myšlienky a presvedčenia. Môžu byť použité na povzbudenie a inšpiráciu, alebo na odradenie a zbavenie sily. Pokiaľ ide o ženskú krásu, slová, ktoré používame, môžu mať hlboký vplyv na to, ako sa ženy o sebe cítia. Používaním slov, ktoré posilňujú a oslavujú ženskú krásu, môžeme ženám pomôcť cítiť sa sebavedomejšie a bezpečnejšie vo svojej vlastnej koži.

Volanie neviditeľných žien: Umožnite ženám cítiť sa krásne

Calling Invisible Women je hnutie, ktoré sa snaží dať ženám silu, aby sa cítili krásne a sebavedome vo svojej vlastnej koži. Hnutie založila Cristina Marrero, latinská podnikateľka a zástankyňa práv žien. Poslaním hnutia je vytvoriť bezpečný priestor pre ženy, aby sa podelili o svoje príbehy a skúsenosti, a poskytnúť zdroje a podporu, ktorá im pomôže cítiť sa posilnené a sebavedomé.

Chanel Bonfire: Oslava ženskej krásy a zdravia

Chanel Bonfire je udalosť, ktorá oslavuje ženskú krásu a zdravie. Ide o jedinečné podujatie, na ktorom sa stretávajú ženy zo všetkých oblastí života, aby oslávili svoju krásu a zdravie. Podujatie organizuje Chanel, popredná módna a kozmetická značka, a koná sa v rôznych mestách po celom svete. Podujatie je otvorené pre všetky ženy bez ohľadu na vek, rasu či pôvod.

Triedené knihy: Sprievodca usporiadaním zbierky

Prvým krokom pri triedení kníh je ich kategorizácia. To možno vykonať rôznymi spôsobmi, v závislosti od vašich preferencií. Môžete ich usporiadať podľa žánru, autora alebo dokonca farby. Ak sa cítite obzvlášť ambiciózne, môžete dokonca vytvoriť systém, ktorý kombinuje viacero kategórií. Môžete napríklad usporiadať svoje knihy podľa žánru a potom podľa autora v rámci každého žánru.

Franny's: Jednoduchá sezónna taliančina

Vo Franny's sú hrdí na to, že používajú len tie najčerstvejšie suroviny. Všetky ich jedlá sú vyrábané zo sezónnych produktov, vďaka čomu je každé jedlo čo najchutnejšie a najvýživnejšie. Suroviny získavajú aj z miestnych fariem, takže si môžete byť istí, že dostávate tie najkvalitnejšie suroviny.

Pomoc pokračuje: Pohľad na populárnu sériu kníh

The Help je prvá kniha zo série, ktorú napísala Kathryn Stockettová. Rozpráva príbeh Aibileen Clarkovej, čiernej slúžky v Jacksone v štáte Mississippi, a jej vzťahu so Skeeter Phelanom, bielou ženou, ktorá je odhodlaná napísať knihu o zážitkoch afroamerických slúžok. Kniha sa stala bestsellerom a v roku 2011 bola adaptovaná na film, ktorý získal Oscara.

15 kníh o riešení problémov, ktoré vám pomôžu odpustiť a ísť ďalej

Sila odpustenia je praktickým sprievodcom k uzdraveniu a uvoľneniu. Čitateľom poskytuje krok za krokom proces odpustenia a opustenia minulosti. Kniha obsahuje aj cvičenia a meditácie, ktoré čitateľom pomôžu naučiť sa odpúšťať a ísť ďalej. Táto kniha je skvelým zdrojom informácií pre každého, kto sa chce naučiť odpúšťať a ísť ďalej.

Leto 2016 Zoznam kníh príbehov lásky

Tento klasický román si musí prečítať každý romantik. Rozpráva príbeh Elizabeth Bennetovej a pána Darcyho, dvoch ľudí z veľmi odlišných prostredí, ktorí musia prekonať svoju pýchu a predsudky, aby našli pravú lásku. Pýcha a predsudok je nadčasový príbeh o láske a porozumení.

Spomienky gejše: Kniha, ktorá definovala generáciu

Román sleduje príbeh Chiyo, mladého dievčaťa, ktoré je predané do domu gejše v roku 1929. Ujme sa jej milenka domu, matka, a je vycvičená, aby sa stala gejšou. Chiyo na svojej ceste čelí mnohým výzvam, vrátane učenia sa umeniu konverzácie, zvládnutia tradičného gejšového tanca a vysporiadania sa so žiarlivosťou ostatných gejš. Napriek týmto prekážkam Chiyo vytrvá a nakoniec sa stane jednou z najvyhľadávanejších gejš v Japonsku.

Najlepšie spomienky roku 2016: Stať sa nevhodným

Unin príbeh sa začína v 70. rokoch minulého storočia, keď bola mladým dievčaťom vyrastajúcim v anglickom Yorkshire. Bola to bystré, ambiciózne dievča, ktoré bolo odhodlané urobiť niečo zo svojho života. Jej sny sa však rozplynuli, keď sa stala obeťou násilného zločinu. Trauma zo zážitku v nej zanechala pocit bezmocnosti a hanby a začala spochybňovať svoju identitu a svoje miesto vo svete.

15 kníh o riešení problémov, ktoré vám pomôžu vytvoriť si životnú víziu

The 7 Habits of Highly Effective People je klasická kniha na riešenie problémov, ktorá už desaťročia pomáha ľuďom vytvárať životnú víziu. Stephen R. Covey v tejto knihe načrtáva sedem návykov, ktoré vám pomôžu stať sa efektívnejšími vo všetkých oblastiach vášho života. Poskytuje aj praktické rady, ako tieto návyky uplatniť pri vytváraní životnej vízie a dosahovaní svojich cieľov.

12 najlepších kníh na čítanie v januári 2018 - Bunk

The Great Alone je strhujúci príbeh rodiny, ktorá bojuje o prežitie v aljašskej divočine. Je to príbeh o odolnosti, odvahe a sile lásky. The Great Alone je povinným čítaním pre fanúšikov iných diel Kristin Hannah, ako je Slávik a Príbeh siroty.

Pokračovanie kníh – Cesta: Cesta za poznaním

The Road sleduje cestu otca a syna naprieč postapokalyptickou krajinou. Otec je odhodlaný chrániť svojho syna pred nebezpečenstvami sveta, zatiaľ čo syn je dychtivý objavovať a učiť sa. Cestou stretávajú rôzne postavy, od tajomného starca až po skupinu kanibalov. Každá postava prináša do príbehu niečo jedinečné a ich interakcie pomáhajú formovať témy románu.