Sveta

Príbeh Beth Holloway: Tragické zmiznutie Natalee Holloway

30. mája 2005 bola Natalee Holloway, 18-ročná maturantka, so svojimi spolužiakmi na výlete na Arube. Naposledy ju videli odchádzať z baru s tromi miestnymi mužmi. Napriek rozsiahlemu pátraniu sa Natalee nikdy nenašla. Jej zmiznutie vyvolalo mediálne šialenstvo a medzinárodné vyšetrovanie.

DVD Narodenie a smrť tvojho bootlegu - Simran Sethi

Bootleg DVD sa prvýkrát objavilo koncom 90. rokov, keď sa technológia kopírovania a distribúcie filmov stala široko dostupnou. To umožnilo ľuďom kopírovať filmy a šíriť ich nelegálne, často za zlomok ceny legitímneho DVD. To viedlo k nárastu popularity bootleg DVD, pretože ľudia hľadali lacnejšie alternatívy k nákupu filmov.

Vnútri Osvienčimu: Pohľad na nacistický koncentračný tábor

Osvienčim bol založený v roku 1940 nacistickým režimom ako koncentračný tábor pre politických väzňov. Spočiatku slúžila na ubytovanie poľských väzňov, ale čoskoro sa stala miestom masového vyvražďovania Židov, Rómov a iných prenasledovaných skupín. Do konca vojny sa stal najväčším z nacistických koncentračných táborov, pričom v ňom zahynulo viac ako 1 milión ľudí.

Ženy lezúce na Mount Everest - Pešia turistika na Mount Everest

Prvou ženou, ktorá vyliezla na Mount Everest, bola Junko Tabei z Japonska. Podarilo sa jej to v roku 1975 a bola prvou ženou, ktorá dosiahla vrchol ktorejkoľvek z najvyšších hôr sveta. Bola tiež prvou ženou, ktorá absolvovala Seven Summits, čo je výzva vyliezť na najvyššiu horu každého kontinentu.

Nezabudnuteľný príbeh Loreny Bobbittovej

Lorena Bobbitt sa narodila v Ekvádore v roku 1970 a do Spojených štátov sa presťahovala v roku 1987. Svojho manžela Johna Wayna Bobbitta spoznala v roku 1989 a v júni toho istého roku sa zosobášili. Lorena Bobbitt pracovala ako manikérka a John Bobbitt bol mariňák. Pár mal búrlivý vzťah, pričom John Bobbitt Lorenu často fyzicky a emocionálne týral.

Tipy na kúpu ekologického matraca

Pri nákupe ekologického matraca hľadajte taký, ktorý je vyrobený z prírodných materiálov, ako je organická bavlna, vlna a latex. Tieto materiály sú nielen lepšie pre životné prostredie, ale sú aj priedušnejšie a pohodlnejšie ako syntetické materiály. Prírodné materiály sú navyše odolnejšie a vydržia dlhšie ako syntetické materiály.

Skúmanie novej generácie kúpeľov na chudnutie

Kúpele na chudnutie ponúkajú rôzne procedúry a služby, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele v oblasti fitness. V závislosti od kúpeľov môžete využiť poradenstvo v oblasti výživy, fitness kurzy, kúpeľné procedúry a ďalšie. Mnohé kúpele ponúkajú aj stravovacie plány a ďalšie služby, ktoré vám pomôžu udržať si ciele v oblasti chudnutia. Pred návštevou je dôležité preskúmať kúpele, aby ste sa uistili, že ponúkajú služby, ktoré potrebujete.

Nesmrteľný život Henriety Lacksovej: úryvok

Henrietta Lacksová sa narodila ako Loretta Pleasant v Roanoke vo Virgínii v roku 1920. Bola desiatym z trinástich detí svojich rodičov. Jej rodina bola chudobná a jej otec pracoval ako pestovateľ tabaku. Keď mala Henrietta štyri roky, jej rodina sa presťahovala do Clover vo Virgínii, kde jej otec našiel prácu v tabakovej továrni. Henrieta navštevovala školu až do ôsmeho ročníka, keď ju opustila, aby pomáhala rodine s prácami na farme.

Medzinárodná bitka o opatrovníctvo Eliana Gonzaleza: Časová os

V novembri 1999 našli Eliana Gonzaleza plávať vo vnútornej trubici pri pobreží Floridy. Bol na lodi so svojou matkou a ďalšími kubánskymi utečencami, ktorí sa pokúšali dostať do USA. Jeho matka a ďalší cestujúci zomreli počas cesty, ale Elian prežil. Ujali sa ho jeho príbuzní v Miami, ktorí sa ho snažili udržať v USA proti vôli jeho otca na Kube.

Nezvestné deti: Sabrina Aisenberg, Jacob Wetterling a ďalší

Sabrina Aisenbergová mala len päť mesiacov, keď zmizla z domu svojej rodiny na Floride v roku 1997. Jej rodičia, Steve a Marlene Aisenbergovci, boli poslední ľudia, ktorí ju videli predtým, ako zmizla. Napriek rozsiahlemu pátraniu sa Sabrina nikdy nenašla. V roku 2001 boli Aisenbergovci obvinení z klamstva vyšetrovateľom, no obvinenia boli neskôr stiahnuté.

Annie Lennox's Aha! Moment - Prečo sa stala aktivistkou proti AIDS

Annie Lennox je známa najmä svojou prácou speváčky a skladateľky. Preslávila sa v 80. rokoch ako súčasť dua Eurythmics a odvtedy vydala niekoľko sólových albumov. Získala množstvo ocenení vrátane štyroch cien Grammy a Oscara.

Rashida Jones zdieľa jej Aha! Momentka o jej mame Peggy Lipton a rakovine

Peggy Lipton, najlepšie známa svojimi úlohami v The Mod Squad a Twin Peaks, zomrela v máji 2019 po dlhom boji s rakovinou. Jones, ktorá je herečkou a producentkou, povedala, že choroba jej matky bola pre ňu budíkom.

Prežite to najhoršie s dobrodruhom Bearom Gryllsom

Bear Grylls sa narodil v Londýne v Anglicku v roku 1974. Vzdelanie získal na Eton College a neskôr vstúpil do britských špeciálnych jednotiek, kde slúžil tri roky. Po odchode z armády začal svoju kariéru ako dobrodruh a expert na prežitie. Odvtedy sa stal známym pre svoje neuveriteľné skutky prežitia, vrátane výstupu na Mount Everest, prechodu severného Atlantiku na malom člne a prežitia v niektorých z najextrémnejších prostredí na planéte.

Ženy a mučenie: Nevyslovená realita

Mučenie je definované ako úmyselné spôsobovanie fyzického alebo duševného utrpenia osobe s cieľom získať informácie alebo priznanie alebo potrestať osobu za údajný trestný čin. Ide o porušenie ľudských práv a medzinárodné právo to zakazuje.

Carolyn Jessop reaguje na Polygamy Show TLC

Carolyn Jessop sa narodila v FLDS a vo veku 18 rokov sa vydala za jeho vodcu Warrena Jeffsa. Bola jednou z jeho mnohých manželiek a bola nútená žiť v polygamnom manželstve. Po rokoch týrania sa jej podarilo utiecť so svojimi ôsmimi deťmi v roku 2003. Odvtedy je zástankyňou práv žien a o svojej skúsenosti napísala knihu Útek.

Barack Obama: 44. prezident Spojených štátov amerických

Barack Obama sa narodil v Honolulu na Havaji 4. augusta 1961. Jeho matka Ann Dunham pochádzala z Kansasu a otec Barack Obama starší z Kene. Obamu vychovávala jeho matka a jej druhý manžel Lolo Soetoro v Jakarte v Indonézii. Obama sa vrátil na Havaj, aby navštevoval Punahou School, súkromnú prípravnú školu na vysokú školu, ktorú v roku 1979 ukončil s vyznamenaním.

Cestovanie osamote – príbehy od sólo cestovateľov

Pre mnohých sólo cestovateľov radosť z cestovania osamote ďaleko prevyšuje výzvy. Schopnosť preskúmať nové miesto bez obmedzení skupiny alebo očakávaní ostatných môže byť neuveriteľne oslobodzujúce. Môžete ísť kamkoľvek chcete, kedy chcete a robiť, čo chcete. Môžete si nájsť čas na preskúmanie a skutočné spoznanie miesta.

Rozhovor s Richardom Bransonom: miliardárom podnikateľom

Branson začal svoj prvý podnik vo veku 16 rokov, časopis s názvom Student. Potom založil nahrávaciu spoločnosť Virgin Records, ktorá ako prvá podpísala zmluvu s ikonickými umelcami ako Rolling Stones a Sex Pistols. Odtiaľ rozšíril skupinu Virgin do ďalších odvetví, ako sú letecké spoločnosti, mobilné telefóny a bankovníctvo.

Rozhovory s Nelsonom Mandelom: Jeho život a odkaz

Nelson Mandela sa narodil v roku 1918 v dedine Mvezo v Južnej Afrike. Bol synom kmeňového náčelníka a vzdelanie získal v miestnej misijnej škole. Pokračoval v štúdiu práva na University of Witwatersrand a zapojil sa do hnutia proti apartheidu. V rozhovore pre BBC Mandela hovoril o svojom ranom živote a vzdelaní a ako to formovalo jeho názory na politiku a spravodlivosť.

Odhalenie prezidenta Billa Clintona o Haiti

Prezident Clinton je presvedčený, že Haiti urobilo od svojho nástupu do úradu významný pokrok. Poznamenal, že krajina urobila pokroky v oblasti vzdelávania, zdravotnej starostlivosti a infraštruktúry. Ocenil tiež haitský ľud za jeho odolnosť a odhodlanie tvárou v tvár nepriazni osudu. Verí, že krajina je na správnej ceste a v budúcnosti môže pokračovať v napredovaní.